Koncert pro obnovu kaple Navštívení Panny Marie

zveme vás na kulturní akci, která má přesah

Článek

Pražským hradem zněl po pěti stech letech opět hlas Habsburka: Tadeáše Salvátora

Španělský sál Pražského hradu jako by se vrátil do doby před pěti sty lety: 28. dubna 2024 v něm opět promluvil Habsburk. Mladý arcivévoda a potomek králů Tadeáš Salvátor Habsbursko-Lotrinský.

Španělský sál vznikl v 16. století pro sbírky císaře Rudolfa II. z Habsburské dynastie. Ostatně to byl také poslední Habsburk, který v tomto sále údajně promluvil. To se však změnilo při gala koncetru k 680. výročí od povýšení arcibiskupství pražského. Při slavnostní atmosféře návštěvníci mohli po pěti stech letech potomka Habsburského rodu opět slyšet. 

Zmíněným potomkem nebyl nikdo nikdo jiný, než mladý arcivévoda Tadeáš Salvátor Habsbursko-Lotrinský, který gala koncert ve Španělském sále zahájil: „Jsem moc rád, že tu mohu být dnes s vámi a vychutnat si tak atmosféru v tomto krásném sále. Pro mě osobně je tento zážitek umocněn tím, že tento sál dali postavit moji předkové,” pronesl Tadeáš. 

Česko pro mladíka prý bylo vždy fascinující. „Velmi obdivuji českou kulturu. Od skvělých umělců přes fantastické hrady a historii. Češi jsou velmi přátelští a šikovní lidé,” říká s úsměvem Tadeáš, který vyrůstal v Rakousku. 
Zajímá vás o mladém Habsburkovi víc? Přečtěte si o něm na našem blogu a nezapomeňte nás sledovat i na našem Facebooku a Instagramu.

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Má monarchie v 21. století místo?

Zkoumáme – debatujeme – vzděláváme

Sdílejte článek:

Kategorie blogu

Autoři

Sociální sítě

Nejčtenější články

Blog

Další články

Kategorie blogu

Autoři

Sociální sítě

Nejčtenější články