Proč je dobré mít v čele Česka monarchu. K zamyšlení i studijním účelům.
Zapojte se do historicky první diskuse Českého královského institutu u Kulatého stolu a rozhýbejte spolu s námi téma monarchie v Česku. Je to reálné ve 21. století? Jak to vidí odborníci z různých odvětví? Smetou myšlenku monarchie ze stolu?
Hosté: významný český ekonom, historička, student práv a zakladatel ČKI
Moderátor Kulatého stolu: Matěj Misař
Délka trvání diskuse: 1 hodina
na pozvané odborníky u prvního Kulatého stolu:
Český královský institut
Zdeněk Prázdný je vystudovaný právník a zakladatel Českého královského institutu, který má za cíl propagovat myšlenku monarchie prostřednictvím přednášek, diskusních fór či publikační činnosti. Mimo to je také majitel a ředitel developerské skupiny Traxial Group a spoluzakladatel realitních fondů ZDR Investments. Developerskou činností se už zabývá téměř 30 let. Ve volném čase se věnuje historii, umění a renovaci historických artefaktů.
Moderátor
Matěj Misař má bohaté mediální zkušenosti. Moderoval hlavní zpravodajskou relaci i diskusní pořad, ve kterém hostil kandidáty na prezidenta i přední představitele naší země, vládní činitele doprovázel na jednání Evropské komise a otevřel několik významných mediálních kauz. V současné době se věnuje zejména rozvoji zdravotnického startupu Carebot postaveném na umělé inteligenci, za nějž získal spolu s manželi Kvakovými řadu významných ocenění.
Student právnické fakulty UK
Šimon Pavlas zahájil studium na Právnické fakultě Univerzity Karlovy a 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy, avšak nakonec se rozhodl naplno věnovat právu. V současnosti pracuje v britské mezinárodní advokátní kanceláři v týmu bankovnictví a financování. Kromě práva se zabývá také ekonomií a ekonomickými aspekty přímých zahraničních investic (FDI). V soukromém životě rád sportuje – zimy tráví na lyžích a léta na golfovém hřišti.
Historička
Vystudovala dějepis a základy společenských věd na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Za svou diplomovou práci o Přemyslu Otakarovi II. získala v roce 2002 Bolzanovu cenu. Věnuje se výzkumné a pedagogické činnosti a dlouhodobě i popularizaci vědy. Jako vědecká pracovnice působila několik let v Historickém ústavu Akademie věd ČR. Více zde
Ekonom
Lukáš Kovanda působí jako hlavní ekonom Trinity Bank, socioekonomický analytik při OSN a je členem Národní ekonomické rady vlády a vědeckého grémia České bankovní asociace. Vedle toho přednáší na Národohospodářské fakultě VŠE v Praze a spolupracuje s časopisem Reflex a Českým rozhlasem. Ve volném čase běhá dlouhé tratě – úspěšně absolvoval newyorský maraton, na svém kontě má také řadu populárně naučných knih z ekonomického prostředí.
Napište nám svůj názor do komentáře na FB nebo YouTube Českého královského institutu!