Poslechněte si podcast Hradní harašení

vstupte do fascinujícího světa monarchie

Média

Český královský institut v médiích

Kde všude se o nás psalo a kde jsme byli vidět? 

Frekvence 1, Týdeník Echo, televize Nova nebo třeba podcast Blesku.
Tady najdete výběr toho nejlepšího.

CNN Prima News, 23. 4. 2024

Český královský institut se stal partnerem prestižní houslové Kocianovy soutěže a věnoval do ní historické housle po velikánu Josefu Sukovi od mistra houslaře Jana Špidlena. O letošním ročníku i samotné ceně si přečtěte více v článku na CNN Prima News.

Forum 24, 7. 4. 2024

Přečtěte si rozhovor s ředitelem Českého královského institutu JUDr. Zdeňkem Prázdným, ve kterém se dozvíte například to, jak se jako developer dostal k monarchismu, proč podpořil Petra Pavla v prezidentské kampani nebo kdo by podle něj měl být českým králem.

CNN Prima News, 10. 3. 2024

V neděli, 28. dubna, se prostory Španělského sálu na Pražském hradě vrátily o stovky let zpět a přenesly hosty na výjimečný koncert k 680. výročí od povýšení arcibiskupství pražského. O tom informovala i CNN Prima News.

Snídaně s Novou, 14. 10. 2023

Ředitel Českého královského institutu JUDr. Zdeněk Prázdný byl hostem Snídaně s Novou, kde s moderátory mluvil například o rozdílu mezi panovníkem a prezidentem a proč je právě panovník pro Česko lepší volbou.

Speciál týdeníku Echo o monarchii a budoucnosti českého království, 21. 9. 2023

Tato příloha možná způsobí, že se začnete na monarchii dívat jinýma očima než tomu bylo dosud. Jak by monarchistické uspořádání fungovalo v Česku? Přečtěte si náš speciál.

Podcast Blesku, 20. 11. 2021

Jaké byly osudy české šlechty, které se pojí i s násilným odebíráním majetku či jak smutné bylo loučení desetiletého Karla Schwarzenberga s jeho milovanými pejsky? Nejen to se dozvíte v podcastu Blesku

Press klub Frekvence 1, 30. 3. 2021

Poslechněte si pořad Press klub Frekvence 1, jehož hostem byl ředitel Českého královského institutu. Moderátorka Romana Navarová se ho ptala například na to, proč je podle něj monarchie lepší než republika nebo co by se dělo, kdyby český trůn zdědil nedobrý panovník.

Týdeník Echo, 25. 3. 2023

Jaký chová postoj česká společnost k tuzemské šlechtě? I o tom debatovali hrabě a místopředseda Senátu Tomáš Czernin, baronesa a radní Kutné Hory Kateřina Daczická, režisérka Alena Činčerová, ředitel Českého královského institutu Zdeněk Prázdný a monarchista Václav Srb.

Český rozhlas D-dur, 15. 6. 2023

Nevšední hudební zážitek i vážení hosté. Jako by se Znojmo vrátilo o 300 let zpět, kdy měla v Louckém klášteře premiéru opera Harmonie planet, která ležela dlouhé roky v archivu. V roce 2023 ji ale vdechli zpět život například sólista Adam Plachetka. Byl to nevšední zážitek a je nám ctí, že Český královský institut této akci mohl být partnerem.

Inaugurace Petra Pavla, 9. 3. 2023

Byli jsme u toho, když se Petr Pavel stal českým prezidentem. Slavnostnímu ceremoniálu přihlížely ve Vladislavském sále na Pražském hradě stovky hostů, včetně ředitele Českého královského institutu JUDr. Zdeňka Prázdného, který byl čestným hostem.

Televize Nova, 21. 7. 2023

Znojmo navštívil pravnuk českého krále, Tadeáš z rodu Habsburků. Stalo se tak při příležitosti obnovené premiéry opery Harmonie planet, o které natáčela i televize Nova. Pusťte si zajímavou reportáž, kde najdete mnoho rozhovorů.

Televize Nova, Víkend, 3. 6. 2022

Proč je Česká republika ideálním kandidátem pro změnu v podobě monarchie? A co se skrývá za branami zrekonstruovaného zámku Rynholec? Tyto otázky zodpověděl v reportáži Víkendu JUDr. Zdeněk Prázdný.