Zajímá nás Váš názor

Článek

Zdeněk Prázdný v podcastu: Jak jsme si zničili šlechtu a cenné historické památky?

Jiří Marek a Zdeněk Prázdný, zakladatel Českého královského institutu, se společně ohlédli za poměry, které panovaly ve vyšších kruzích na počátku 20. století. Nově vzniklá republika s sebou 18. prosince 1918 přinesla zákon, který zrušil všechny šlechtické tituly a řády. Později ale došlo k mnohem větším zásahům do soukromí, a to k zabavování pozemků a majetku. Císařská rodina Habsburků přišla v Československu o všechno a majetek byl násilně odebrán i sirotkům. Poslechněte si v podcastu, proč se přestaly používat šlechtické tituly na českém území a jaké byly osudy české šlechty.

Odkaz na podcast najdete zde: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-pribehy/696182/podcast-karel-schwarzenberg-si-nemohl-vzit-ani-psy-rika-odbornik-jak-jsme-si-znicili-slechtu.html

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Sdílejte článek:

Kategorie blogu

Sociální sítě

Nejčtenější články

Blog

Další články

Kategorie blogu

Sociální sítě

Nejčtenější články

Kulatý stůl

Druhá společná diskuze

Video záznam

Druhý Kulatý stůl byl ve znamení monarchie 21. století a poprvé proběhl s živým publikem v hledišti. Debata to byla vskutku zajímavá! Zazněly názory na českou šlechtu, cenu královské rodiny nebo pravomoce panovníka. Setkání se zúčastnilo pět odborníků.