Koncert pro obnovu kaple Navštívení Panny Marie

zveme vás na kulturní akci, která má přesah

Článek

Zámek Protivín na Písecku koupil Malajský královský fond

Pro královské rody je i dnes nemovitý majetek v České republice zajímavou investicí. Zámek Protivín i s přilehlým parkem koupil Malajský královský fond s tím, že jej chce do dvou let zrekonstruovat a udělat z památky ubytovací, vzdělávací a reprezentativní prostor majitelů. Celá investice vyjde na přibližně půl miliardy korun. Zámek se tak zapojí do investičního programu The Royal Capital Club. Ten založili členové aristokratických rodin včetně královských z východní Asie a další investoři.

Zámek Protivín, který patřil Lucemburkům i Pernštejnům, od roku 1710 do roku 1948 rodu Schwarzenbergů a za první republiky byl využíván i jako hotel pro letní hosty, je od roku 1963 kulturní památkou. Od roku 1988 se však nijak nevyužíval. Až nyní, kdy je novým majitelem mezinárodní investiční skupina IC Group, která spolupracuje s rodinnými investory a investičními či bankovními strukturami a je byznysovým poradcem právě Malajského královského fondu, bude mít zámek opět své využití.

Rozsáhlá rekonstrukce památky, díky níž bude zámek využíván například i jako ubytovací zařízení, je rozdělena do několika fází. Areál tak bude obklopený anglickým parkem, ožijí i historické sklepy s valenými klenbami. Program The Royal Capital Club plánuje po světě investovat do 12 sídel a právě český zámek Protivín je pilotním projektem.

Protivínský zámek

Zdroj: ČTK | Fotografie: https://commons.wikimedia.org/

Sdílejte článek:

Facebook
LinkedIn

Má monarchie v 21. století místo?

Zkoumáme – debatujeme – vzděláváme

Sdílejte článek:

Kategorie blogu

Sociální sítě

Nejčtenější články

Blog

Další články

Kategorie blogu

Sociální sítě

Nejčtenější články