Koncert pro obnovu kaple Navštívení Panny Marie

zveme vás na kulturní akci, která má přesah

CKI

Vojenská přehlídka a oslava narozenin krále Karla III.

zveme vás na živý přenos z této jedinečné události

Celým světem očekávaná oslava oficiálních narozenin britského panovníka Trooping the Colour je tu!

Více než 260letá tradice velí, že narozeniny s britským lidem a celým světem panovník slaví v červnu za pěkného počasí, přestože má narozeniny například v listopadu jako Karel III. A tato zvyklost se rozhodně vyplácí. 

Tisíce diváků, stovky kamer, členové královské rodiny a stíhačky nad Londýnem. 

U toho všeho můžete být spolu s námi v živém přenosu.

Živý přenos začne za

Dny
Hodin
Minut
Sekund

NA CO SE MŮŽETE TĚŠIT?

Z Londýna na konci května přišly dobré zprávy – ceremonie bude i s vladařem Karlem III., který podstupuje léčbu kvůli diagnóze rakoviny. Jeho stav mu nedávno dokonce umožnil částečný návrat k pracovním povinnostem. Zda se zúčastní i princezna Kate Middleton není jasné. 

Impozantního průvodu se zúčastní:

  • 1400 pěších vojáků a členů armády na koních
  • 400 muzikantů hrajících hlavně na dechové nástroj, bubny a dudy
  • 200 koní

A také členové královské rodiny, které budete mít jako na dlani.

12:00 Příjezd Jeho Veličenstva krále Charlese III. na cvičiště jízdní gardy, začátek Trooping the Colour 2024

13:05 → Zakončení přehlídky na Horse Guards Parada

Přesun královského procesí i Jeho Veličenstva krále k Buckinghamskému paláci

13:30 Závěrečná přehlídka jednotek s králem před Buckinghamským palácem

14:00 → Přelet letadel RAF nad Buckinghamským palácem

14:00 → Členové královské rodiny na balkoně paláce

14:15 Čestná salva strážní jednotky na předním palácovém nádvoří a závěr Trooping the Colour 2024

Hosté živého vysílání

JUDr. Zdeněk Prázdný

Český královský institut

Zdeněk Prázdný je vystudovaný právník a zakladatel Českého královského institutu, který má za cíl propagovat myšlenku monarchie prostřednictvím přednášek, diskusních fór či publikační činnosti. Mimo to je také majitel a ředitel developerské skupiny Traxial Group a spoluzakladatel realitních fondů ZDR Investments. Developerskou činností se už zabývá téměř 30 let. Ve volném čase se věnuje historii, umění a renovaci historických artefaktů.

Matěj Misař

Moderátor

Matěj Misař má bohaté mediální zkušenosti. Moderoval hlavní zpravodajskou relaci i diskusní pořad, ve kterém hostil kandidáty na prezidenta i přední představitele naší země, vládní činitele doprovázel na jednání Evropské komise a otevřel několik významných mediálních kauz. V současné době se věnuje zejména rozvoji zdravotnického startupu Carebot postaveném na umělé inteligenci, za nějž získal spolu s manželi Kvakovými řadu významných ocenění.

Jindřich Forejt

Expert na královské rody

Stál po boku tří českých prezidentů, vítal v Praze vlivné státníky a hovoří několika jazyky.  

Jindřich Forejt studoval na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a na Mnichovské univerzitě Ludvíka Maxmiliána.

V kanceláři prezidenta byl zaměstnán od roku 2002. Na pozici šéfa odboru protokolu zůstal až do prosince 2016.

Osobně v Praze přivítal například bývalého amerického prezidenta George W. Bushe a po něm i Baracka Obamu. Podle dostupných informací hovoří Jindřich Forejt anglicky, německy, francouzsky, rusky a italsky. Mimo jiné je expertem na královské rody.  Více zde…

Mgr. Pavel Fabini

Historik

V roce 2012 úspěšně zakončil magisterské studium historie a politologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Během následujícího doktorského studia se stal vědeckým pracovníkem v Masarykově ústavu a Archivu Akademie věd České republiky, kde na oddělení moderních politických a intelektuálních dějin působil do roku 2021. 

Nyní pracuje pro společnost Czech Archives, která poskytuje badatelské služby na poli historie a genealogie pro soukromé i veřejné instituce. 

Vedle samotného výzkumu se věnuje popularizaci českých dějin, a to jak prostřednictvím výstav a přednášek, tak publikováním. Více zde…

Michael Žantovský

Diplomat, spisovatel a politik

Michael Žantovský je český diplomat, politik, spisovatel, překladatel a psycholog, narozený 3. ledna 1949 v Praze. Vystudoval psychologii na Karlově univerzitě a po absolvování pracoval jako psycholog a překladatel.

Po sametové revoluci v roce 1989 se stal tiskovým mluvčím Občanského fóra a následně československým velvyslancem v USA (1992–1997). Později působil jako velvyslanec ve Spojeném království a Izraeli. Žantovský je také známý jako překladatel a autor, včetně biografie Václava Havla. Vedl Knihovnu Václava Havla a aktivně se angažuje v kulturních a politických projektech.