Koncert pro obnovu kaple Navštívení Panny Marie

zveme vás na kulturní akci, která má přesah

Vítání léta na zámku Rynholec:

jedinečná kulturní akce, kterou byste si neměli nechat ujít

Videa a fotogalerie z koncertu

Akce byla zrušena z důvodu nepřízně počasí

Barevné rozkvetlé zahrady, pobíhající pávi, bílí daňci a jedinečný kulturní zážitek v podání houslového velmistra Pavla Šporcla. To čeká na návštěvníky zámku Rynholec v rámci akce Vítání léta, která se v zámeckých zahradách uskuteční 25. května 2024.

Léto už klepe na dveře a my ho chceme přivítat, jak se patří. Znovu proto otevřeme brány zahrad zámku Rynholec. Stejně jako v loňském roce bude koncem května návštěvníky čekat nevšední kulturní zážitek.

O ten se od 15:00 postará houslový mistr světového renomé – Pavel Šporcl, o jehož hudební genialitě vypovídá mnoho ocenění, mezi které se řadí i Medaile Za zásluhy o stát v oblasti umění. Těšit se můžete na poslech jedinečné interpretace koncertů Čtvero ročních období, které v roce 1723 složil slavný Antonio Vivaldi a které stále patří k nejslavnějším a nejhranějším na světě. Jednoduše klasika, která nestárne. Friedricha Händela ve zcela unikátním podání. Koncert se koná pod záštitou Českého královského institutu.

Kde? → zahrady zámku Rynholec
Kdy? 25. 5. 2024
Brány se otevírají → ve 14:00
Koncert → 15:00 až 16:00 Pavel Šporcl a dvorní orchestr
Něco na zub → opékání buřtů a malinovka 
Vstupnézdarma
Parkování → v areálu zakázáno

Vstupte na místo, které je jinak návštěvníkům skryto a užijte si jedinečnou historickou atmosféru nově zrekonstruovaného zámku Rynholec, jež obklopují rozkvetlé  zahrady a obora s bílými daňky. Těšit se můžete i na opékání buřtů na ohni a malinovku, která poteče proudem. Vstupné je zdarma, tak neváhejte a doražte.

Podívejte se, jak se akce Vítání léta vydařila v loňském roce, kdy si návštěvníci mohli poslechnout Rynholecký dvorní orchestr.