Koncert pro obnovu kaple Navštívení Panny Marie

zveme vás na kulturní akci, která má přesah

CKI

Česká mše vánoční

Ponořte se s námi do vánoční atmosféry a nalaďte se na klidný Štědrý den. Přijďte si 21. 12. poslechnout Rybovku – kouzelnou vánoční mši Jakuba Jana Ryby, která neodmyslitelně patří k českým Vánocům. 

Její tóny vás přenesou do magické noci, kdy se narodil Ježíšek. Společně s pastýři a anděly se vydáte do Betléma a krásnou hudbou oslavíte jeho zrození. Tento jedinečný zážitek chceme letos věnovat vám, našim příznivcům.

Slavíme s vámi už druhé Vánoce. Mši jsme pro vás připravili jako poděkování za vaši podporu a za to, že s námi zkoumáte možnosti monarchie v ČR.

O mši

Českou mši vánoční, která zlidověla pod názvem Rybovka, napsal hudební skladatel Jakub Jan Ryba před více než 200 lety. Má strukturu tradiční mše, ale jde spíš o hudební hru o Kristově narození a příchodu pastýřů k jesličkám. 

Příběh vypráví čtyři sólisté a sbor za doprovodu orchestru. Ryba napsal Českou mši vánoční v radostném a prostém duchu, aby byla srozumitelná každému. I proto ladí na Vánoce všechny generace už od dob svého vzniku.

Chcete si s námi díky krásné hudbě naplno užít předvánoční atmosféru?

21.12. 2022 od 18h

Místo konání:
Český královský institut, z.ú.
Újezd 450/40 Michnovský palác
Praha 1 Malá Strana 118 00

Nestíháte přijít na mši do Michnovského paláce?

Zde se můžete dívat na živý přenos online